Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Am ramas cu patru hectare de pamint de la parinti care la deces erau divortati si suntem doua surori care vrem sa vindem pamintul si sa impartim banii frateste .Se poate vinde la arendas daca nu avem dezbatere de mostenire ?
Nu fara a face mai intai succesiunea.