Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Datorie la ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Datorie la ANAF

Dacă am rămas cu datorii la finanțe de 17000 lei au dreptul să se intabuleze pe casa? Menționezi că casa e a mea și a soțului care e decedat și nu am înaintat succesiune
Daca am inteles corect dvs figurati ca coproprietar. Indiferent ca ati facut sau nu succesiunea penalitatile curg, si cei de la taxe si impozite vor incepe in cele din urma, executarea silita. Din ce am citit in lege, odata pornita , se opreste doar la achitarea sumei restante plus cheltuieli de executare, dobanzi, si altele. Incercati sa vedeti daca se poate face o esalonare. Ca urmare a penalitatilor, suma poate creste foarte foarte mult.
DonD, utilizator