avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Informatii publice bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Informatii publice bugetari

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti care este legea care reglementeaza informatiile de interes public in privinta salariatilor bugetari. Fosta sotie a facut o sesizare la locul meu de munca prin care cere sa i se comunice daca beneficiez de locuinta de servici, daca mi se deconteaza chiria si perioada in care am fost in concediu de odihna. Am stabilit cu seful meu ca perioada concediului este personala si nu va comunica dar in privinta deconturilor a spus ca sunt informatii publice. Nu beneficiez de locuinta de servici sau decontarea chiriei dar, mi se pare totusi ciudat sa fie public un decont care nu reprezinta venit. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: mass , utilizator 08:55, 3 Septembrie 2019
Legea 544/2001 privind liberul acces la informaţiile de interes public
[ link extern ]
Va multumesc, am gasit in aceasta lege ceea ce cautam.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea nr.544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public Aur Elian Aur Elian Buna seara, In virtutea legii nr.544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public, am solicitat la Biroul Central pentru Expertize Juridice si ... (vezi toată discuția)
Legea 544/2004 = 554/2004 ???? westkontakt westkontakt orice cautare a legii 544/2004 pe internet m-a dus la ....legea 554/2004 contencios administrativ, iar orice cautare a unui model de reclamatie administrativa ... (vezi toată discuția)
...printr-o solicitare trimisa la apia , pe legea 544/2001 , ... tutu12 tutu12 ...Printr-o solicitare trimisa la APIA , pe legea 544/2001 , privind liberul acces la informatii de interes public - se poate solicita ...,,,INFORMATIA , DACA ... (vezi toată discuția)