Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Informatii publice bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Informatii publice bugetari

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti care este legea care reglementeaza informatiile de interes public in privinta salariatilor bugetari. Fosta sotie a facut o sesizare la locul meu de munca prin care cere sa i se comunice daca beneficiez de locuinta de servici, daca mi se deconteaza chiria si perioada in care am fost in concediu de odihna. Am stabilit cu seful meu ca perioada concediului este personala si nu va comunica dar in privinta deconturilor a spus ca sunt informatii publice. Nu beneficiez de locuinta de servici sau decontarea chiriei dar, mi se pare totusi ciudat sa fie public un decont care nu reprezinta venit. Va multumesc!
Legea 544/2001 privind liberul acces la informaţiile de interes public
[ link extern ]
Va multumesc, am gasit in aceasta lege ceea ce cautam.