Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... este fapta penale????
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

este fapta penale????

mii de multumiri tuturor si o zi cit mai buna!!!!!o intrebare pentru toti:ce valoare are semnatura unui oligofren din nastere data in fata notarului prin care acesta renunta la succesiunea rezultata in urma decesului mamei sale ,acesta fiind dus de minuta de un "binevoitor"?acelasi binevoitor l-a dus de minuta pentru a semna si un act de vinzare cumparare prin care vinde casa mostenire de la aceias mama din alta localitate.ce valoare are semnatura si ce risca binevoitorul???oligofrenul este unchiul meu!cu multumiri>>>>:O
nulitate obsoluta !
Am impresia ca nu detinem toate datele problemei. Mi-e greu sa cred ca notarul ala vazand "oligofrenul" care s-a prezentat acolo a autentificat un act pe care nu l-ar fi autentificat in situatia data. Ne dati mai multe amanunte?
Gabriela Mihai, Avocat
Ce ati dori sa se intample?
Pot fi mai multe variante.