Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Adunare extraordinara asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Adunare extraordinara asociatie

Adunarea extraordinara se reconvoaca dacă nu a fost cvorum?
Pentru completa si corecta dv informare studiati atent disp L nr 196/2018
daca la prima adunare generala nu s-a intrunit cvorumul se reconvoaca adunarea
La adunarea reconvocata se pot vota hotararile indiferent de numarul participantilor,
legiuitorul nu a mai impus conditia de cvorum