Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Carte de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Carte de identitate

Daca tatalui meu i sa furat buletinul,noi nu avem locuinta noastra.
Poate sa isi faca cartea de identitate provizorie pe un an?
Multumesc!
MadaTMG, utilizator
da, sigur. Daca nu are acte pt a face dovada domiciliului, i se face carte provizorie.