Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... unde trebuie sa ma adresez daca sunt izgonita din ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

unde trebuie sa ma adresez daca sunt izgonita din casa? casatorita cu doi copii mici

unde trebuie sa ma adresez daca sunt izgonita din casa? casatorita cu doi copii mici, casa sotului, 11 ani de casnicie, in ce temei poate sa ma dea afara? casa este proprietatea lui.
la politie, plangere pt abandon.
Sunteti inca casatorita , da ?
Nu va poate da afara, nici prin cerere de evacuare pana la divort.
Puteti cere emiterea unui ordin de restrictie si protectie daca e violent si evacuarea lui din casa ca masura de protectie.
Mergeti la cartea funciara si notati casa ca locuinta a familiei ca sa nu o poata vinde cat sunteti casatoriti.
Casnicia pare ca nu mai merge, va trebui pricum sa va ganditi la alternative pt locuit pe viitor cu copiii.