Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Medierea
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Medierea

Buna ziua!As dori sa stiu daca medierea intre parti mai este obligatorie si daca neprezentarea la termen se considera rea vointa si are repercursiuni!Va multumesc!
Medierea nu a fost niciodată obligatorie. La ce termen vă referiți? Ați primit o invitație la mediere?
Nu-i obligatorie medierea, n-are nicio repercusiune refuzul de a participa, dar uneori este de bun augur să se preîntâmpine un litigiu!