Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii superioare

Buna seara
Termin facultatea de asistenta medicala, si am vazut in majoritatea spitalelor ca , la posturi cerinta sa fie absolventi de asistenti cu scoala postliceala, si am inteles ca dosarul va fi respins pt faptul ca am studii superioare
Au dreptul sa mi respinga dosarul, chiar daca declar ca accept postul de postliceala? Si daca ma angajeza, ulterior pot sa mai beneficiez de salarizare pt studii superioare?Multumesc
carmen2011, utilizator
1. Pentru posturile vacante de asistent medical pot participa la concurs persoane care îndeplinesc condiţiile generale şi specifice stabilite prin fişa postului.

2. În termen de 24 de ore de la afişarea rezultatului selectării dosarelor de înscriere candidaţii respinşi au dreptul să depună contestaţie.

3. Daca va angajeaza, veti beneficia de salariul corespunzator postului ocupat .
Multumesc..dar nu am inteles la punctul 1..conditii generale ..sa inteleg ca nu se poate?

Cornel Vasile a scris:

1. Pentru posturile vacante de asistent medical pot participa la concurs persoane care îndeplinesc condiţiile generale şi specifice stabilite prin fişa postului.

2. În termen de 24 de ore de la afişarea rezultatului selectării dosarelor de înscriere candidaţii respinşi au dreptul să depună contestaţie.

3. Daca va angajeaza, veti beneficia de salariul corespunzator postului ocupat .