Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... anticipat partial
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

anticipat partial

sotia a depus dosarul de pensie anticipat astazi 05 09 2019
asa au spus cei de la casa de pensii si au zis ca nu iese anticipat ci anticipat partial
care e diferenta ia pensie mai mica
ea este nascuta pe 05 06 1962 si are vechime 32 ani si 8 luni asa au calculat unde a lucrat
va multumesc anticipat
Pensia anticipata partiala va fi cu penalizare de 30% pana la implinirea varstei standard de pensionare(62 ani si 3 luni).