Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... In sarcina cui cade sa plateasca returul ?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

In sarcina cui cade sa plateasca returul ?

Buna ziua. Am luat un scuter electric de pe net iar un reprezentat al firmei mi la adusă acasa si mi la ansablat. Iași V. Dornei . Nu ma pot acomoda cu el. In cat timp pot sa îl rerurnez si daca eu trebuie sa îl trimit s-au vin ei. Multumesc
Depinde de conditiile de vanzare/comercializare ale firmei.