avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... In sarcina cui cade sa plateasca returul ?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

In sarcina cui cade sa plateasca returul ?

Buna ziua. Am luat un scuter electric de pe net iar un reprezentat al firmei mi la adusă acasa si mi la ansablat. Iași V. Dornei . Nu ma pot acomoda cu el. In cat timp pot sa îl rerurnez si daca eu trebuie sa îl trimit s-au vin ei. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Demos , utilizator 13:52, 7 Septembrie 2019
Depinde de conditiile de vanzare/comercializare ale firmei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garantie obiect jenicaprod jenicaprod Buna ziua. In luna mai 2017, am cumparat pt. nepotelul meu un scuter electric (segway) printr-o comanda facuta online la eMag. A sosit a doua zi, insotit de ... (vezi toată discuția)
Am cumparat scuter furat! jamesss jamesss Buna ziua, am gasit pe net un scuter cu pret destul de bun, am sunat proprietarul si ne-am inteles ca vin sa vad scuterul, actele si sa facem contract de ... (vezi toată discuția)
Garantie tractor. obligatiile reprezentantei meryan meryan buna ziua, am achizitionat anul trecut un tractor nou de la o reprezentanta cu utilaje agricole,este in garantie,si nici nu are un an .problema este ca trebuia ... (vezi toată discuția)