Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor inmormantare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor inmormantare

Buna ziua. Pe data de 26.08.2019. A decedat mama avand pensie militara de urmas.Va rog sa ma indrumati de unde se ridica ajutorul de inmormantare?
Depuneti cerere la casa de pensii care acorda pensia militara de urmas.
Multumesc mult. Exista termen de ridicare a ajutorului de inmormantare...
Din momentul in care depuneti cerere si documente din care sa rezulte ca ati suportat inmormantarea, in 24 de ore puteti obtine ajutorul de inmormantare.