Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia de urmas

Sotul a decedat acum 8 ani ,era pensionar pe caz de boala ,nici decedatul dar nici sotia nu aveau varsta de pensionare ,acum sotia are varsta de 60 ani ,mai poate opta pt pensia de urmas a sotului daca acesta nu a beneficiat de dreptul la pensie intrucat nu avea varsta de pensionare ,cu o vechime in munca la varsta decesului de 32 ani de munca .
Luna si anul nasterii sotiei.