avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Salariu cash
Discuție deschisă în Executare silită

Salariu cash

Bună ziua. Daca imi incasez salariu cash. Poate sa imi puna proprire pe salariu?
Cel mai recent răspuns: Cabinet avocat Mihai Gaita , Avocat 10:34, 11 Septembrie 2019
Bună ziua.
Sigur că da. Dacă vi s-a pus poprire pe veniturile realizate, angajatorul va face reținerea și vă va achita diferența.
Cu stimă, Av. Hulea Ionuț-Marius.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Oricum e preferabil situatiei in care se trezeste si banca sa popreasca diferenta virata de angajator si trebuie sa faceti lunar demersuri pent
ru a va incasa vele doua treimi legale.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proprire cont iony09 iony09 Buna ziua. mi s-a pus proprire pe cont la BT, am primit idemnizatie copil..cum as putea face sa scap de aceasta proprire?Multumesc (vezi toată discuția)
Bună ziua, este legal ca pentru un credit ipotecar apartament ... necula.ioan necula.ioan Bună ziua, Este legal ca pentru un credit ipotecar apartament (exista asigurare locuință și asigurare de viata titular credit), banca să retina în ... (vezi toată discuția)
Poprire pe salariu mariuscox mariuscox Am si eu o intrebare. Am o poprire pe salariu si pe toate conturile pe care le detin in banci. In momentul in care a venit poprirea pe salariu, firma la care ... (vezi toată discuția)