Forum Discuţii juridice Executare silită Salariu cash
Discuție deschisă în Executare silită

Salariu cash

Bună ziua. Daca imi incasez salariu cash. Poate sa imi puna proprire pe salariu?
Bună ziua.
Sigur că da. Dacă vi s-a pus poprire pe veniturile realizate, angajatorul va face reținerea și vă va achita diferența.
Cu stimă, Av. Hulea Ionuț-Marius.
Oricum e preferabil situatiei in care se trezeste si banca sa popreasca diferenta virata de angajator si trebuie sa faceti lunar demersuri pent
ru a va incasa vele doua treimi legale.....