Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajare 2 ore
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajare 2 ore

Buna ziua,
Momentan sunt in indemnizatie crestere copil si doresc sa ma angajez 2 ore, la un pfa, in vederea primirii stimulentului de insertie cu 60 zile calendaristice inaintea implinirii varstei de 2 ani a copilului, este ok? Care ar fi costurile minime pt acest contract?
Multumesc!
Acordarea stimulentului de insertienu este conditionata de durata timpului de munca mentionata in c.i.m.

Pentru calcul , raportat la salariul minim de 520 lei brut/luna pentru un c.i.m. cu 2 ore/zi , vedeti acest link
www.calculator-salarii.ro/520-brut-calcul-salariu-net/0-9.57-1-0-0-aaa0.15-1-2080/