Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat de naștere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat de naștere

Buna seara,am o fetiță de 2 luni născută în Italia,tatăl fetiței are buletinul expirat si trebuie sa mergem in Romania sa iei facă buletin. În cât timp se eliberează certificatul de naștere, dupa ce isi va ridica tatal fetiței buletinul?
De unde sa vi se elibereze ,din tara sau Italia ?
Din România,pentru ca am hotărât să facem in țară certificatul.

Cornel Vasile a scris:

De unde sa vi se elibereze ,din tara sau Italia ?

Multumesc anticipat.

cris20cris20 a scris:

Din România,pentru ca am hotărât să facem in țară certificatul.

Cornel Vasile a scris:

De unde sa vi se elibereze ,din tara sau Italia ?