avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat de naștere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat de naștere

Buna seara,am o fetiță de 2 luni născută în Italia,tatăl fetiței are buletinul expirat si trebuie sa mergem in Romania sa iei facă buletin. În cât timp se eliberează certificatul de naștere, dupa ce isi va ridica tatal fetiței buletinul?
Cel mai recent răspuns: cris20cris20 , utilizator 22:47, 25 Septembrie 2019
De unde sa vi se elibereze ,din tara sau Italia ?
Din România,pentru ca am hotărât să facem in țară certificatul.

Cornel Vasile a scris:

De unde sa vi se elibereze ,din tara sau Italia ?

Multumesc anticipat.

cris20cris20 a scris:

Din România,pentru ca am hotărât să facem in țară certificatul.

Cornel Vasile a scris:

De unde sa vi se elibereze ,din tara sau Italia ?



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de naștere cris20cris20 cris20cris20 Buna seara, locuiesc în Italia si am o fetiță de 2 luni,vrem sa facem certificatul de naștere al fetiței dar tatăl fetiței are buletinul expirat.vrem sa ... (vezi toată discuția)
Călătorie minor român cu carte de identitate italiană Antonia.n Nety Antonia.n Nety Buna seara! Am o fetiță de doi ani,nascuta în Italia! Aș dori să plec in Romania cu ea cat mai repede,adica în două săptămâni și am înțeles că am ... (vezi toată discuția)
Rectificarea numelui tatalui in certificatul de nastere italian al copilului Noemi 2003 Noemi 2003 In anul 2003 s-a nascut fetita. Dupa legea de atunci trebuia sa mergem in tara pentru transcrierea certificatului de nastere. (In consulatele Romane se poate ... (vezi toată discuția)