avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA- poprire pe salariu
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA- poprire pe salariu

Buna ziua,
Am si eu o problema.Am un PFA , dar si lucrez. Declaratia 200 am depus-o din 2007 pe zero, deoarece nu am mai avut nici un venit din aceasta activitate. Am primit acum la firma unde lucrez, o adresa de infiintare a popririi. Ce pot face ca sa nu platesc acest impozit pe un venit pe care eu nu l-am avut.
Cu multumiri,
Raluca
Cel mai recent răspuns: mmanu , utilizator 15:32, 3 Decembrie 2009
Impozitul pe profit pentru anul 2005 l-am achitat. Ideea e ca mi s-a calculat un impozit pe anii 2007, 2008 si 2009. Pentru acesti ani mi-a venit poprirea. Ce trebuie sa fac ca sa nu platesc acest impozit? Pentru restul este achitat.
trebuie sa mergeti la finante la inspectorul de care apartineti, sau la departamentul care a trimis poprirea cu tot, cu registrele, cu declaratiile depuse cu ce ati achitat si sa le aratati ca este o eroare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie impunere nikuteau nikuteau Am PFA din feb.2010 si am urmatoarele nelamuriri: -la infiintare am de depus decl.220 in baza careia mi-a venit in 2010 o decizie de impunere, pe care am si ... (vezi toată discuția)
Declaratia 220 trebuie depusa sau nu? sub_bass2002 sub_bass2002 Buna . Am o intreprindere individuala si nu stiu ca trebuie sa depun declaratia 220 pana la 31 ianuarie 20102 sau nu. Va rog ajutati (vezi toată discuția)
Pfa - declaratiile 200 si 220 impreuna? wasssu wasssu Am depus declaratia 200 fara 220 si mi-a venit impunere de plata pentru venitul anticipat pentru sumele din declaratia 200? Se mai poate face ceva sa schimb, ... (vezi toată discuția)