Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA- poprire pe salariu
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA- poprire pe salariu

Buna ziua,
Am si eu o problema.Am un PFA , dar si lucrez. Declaratia 200 am depus-o din 2007 pe zero, deoarece nu am mai avut nici un venit din aceasta activitate. Am primit acum la firma unde lucrez, o adresa de infiintare a popririi. Ce pot face ca sa nu platesc acest impozit pe un venit pe care eu nu l-am avut.
Cu multumiri,
Raluca
Impozitul pe profit pentru anul 2005 l-am achitat. Ideea e ca mi s-a calculat un impozit pe anii 2007, 2008 si 2009. Pentru acesti ani mi-a venit poprirea. Ce trebuie sa fac ca sa nu platesc acest impozit? Pentru restul este achitat.
trebuie sa mergeti la finante la inspectorul de care apartineti, sau la departamentul care a trimis poprirea cu tot, cu registrele, cu declaratiile depuse cu ce ati achitat si sa le aratati ca este o eroare