Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.

Inaite de a muri mama a facut acte vanzare-cumparare a casei fratelui meu pe data de 23.08.2019 sa facut actele la notar pe data de 26.08.2019 a decedat, nu exista cont cu bani primiti rezultand vanzarea casei ,mentionez ca mama nu era in facultatile mintale ,eu avand actele medicale care dovedesc acest aspect,acum sunt chemat la notar pentru succesiune,nu mai inteleg nimic,eu oricum doresc sa deschid proces pentru partea mea de mostenire,pe mine ma blocat invitatia la notar.Multumesc astept raspunsul dvs.
Buna seara,
Mergeti la notar si aratati ca va adresati instantei avand in vedere ca acea vanzare a fost de fapt o donatie mascata.
Va multumesc.