Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Expira antecontract prima casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Expira antecontract prima casa

Buna ziua,
As dori sa ma ajutati si pe mine daca se poate in legatura cu Prima Casa .Am facut antecontractul si v-a expira pe data de 01.10.2019 ,iar proprietarii nu mai doresc sa prelungeasca cu un alt act additional si as dori sa stiu daca voi pierde avansul dat. In antecontract este stipulat ca voi pierde avansul dacă nu mă prezint pana la aceea data la semnarea contractului. Creditul a fost aprobat de fondul de garantare și aștept sa vina contractul de garantare sa îl semnez.
As dori sa stiu cum sa procedez.
Va multumesc.
Andreea Lucia, utilizator
Proprietarii nu pot fi obligați să va prelungească termenul daca nu doresc.In afara unor rugăminți și a unor discuții amiabilă nu aveti ce sa faceti.Probabil o sa pierdeți avansul daca la data respectivă nu sunteti in masura sa achitați pretul stabilit.
Mulțumesc de răspuns.