Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte casatorie cu cetatean sarb
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte casatorie cu cetatean sarb

Buna ziua!!!
Vin cu o intrebare si cu rugamintea la dumneavoastra in speranta ca ma puteti ajuta cu un raspuns.
Sunt cetatean roman si intentionez sa ma casatoresc cu o cetateanca din Serbia. Doamna nu a mai fost casatorita dar are o fetita minora a carei singur parinte este. Asa e si trecut in certificatul de nastere al copilei.
Am dori sa stim de ce acte avem nevoie pentru a ne casatorii si care sunt pasii pentru a obtine permis de sedere pentru ea si copila dupa casatorie.
Va rugam sa ne dati un raspuns cat mai clar si pe intelesul nostru... pentru ca suntem putin speriati dupa cate am citit pe internet. Pare o procedura stufoasa care sta in calea fericirii noastre.
Va multumim din suflet!!!
Salutare! Ai gasit rezolvare la situatia ta?