Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere auto

Buna ziua! Am vandut o masina inmatriculata in Romania unui cetatean spaniol . Masina am vandut o in Spania si acolo am facut actele . Am mers aici in Ro la politie si am intrebat ce trebuie ca sa o radiez in situatia asta si au spus ca nimic, se radiaza automat. Am mers si la Taxe si Impozite sa intreb si acolo cum o scot si mi au spus ca imi trebuie copie c.i vanzator, cumparator, cartea, talonul si contract de v-c de ro , nu tradus. Actele originale carte, talon, numere au fost oprite la pol in Spania cum se opresc si la noi cand inmatriculam o masina din alta tara , iar c-v nu am cum sa l fac in ro din moment ce cumparatorul nu este prezent sa l semneze. Intrebarea mea este : ce documente imi trebuiesc pana la urma sau ce trebuie sa fac in acesta situatie?
Tuty1983, utilizator