avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gestiune

Am un angajat cu calificare de mecanic, si vreau sa-i dau in primire o gestiune:
- trebuie sa-i schimb functie (adica sa-l fac gestionar) sau
- pot sa-l las pe functia de mecanic, ( bineinteles cu semnarea documentelor de luare in primire a gestiunii respective)

Multumesc
Cel mai recent răspuns: CROSETEL , utilizator 09:39, 27 Septembrie 2019
Va avea si atributii de mecanic ?
Sau un contract de mandat la notariat, prin care il delegati ca imputernicit?
Sau, act aditional la contractul de munca, prin care se modifica prin adaugare atributiile de serviciu.
Puteti sa ii lasati contractul in pace, ca vechime si incadrare, facand f simpu un act aditional cuprinzator in care adaugati modificarile, salariale sau pe codul COR.
Deocamdata inca nu s-a stabilit cert, dar sa zicem ca da
In acest caz, doar i va modifica fisa postului plus emiterea documentelor de predare-primire gestiune.
Multumesc de ajutor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzator-gestionar?? ss ss buna ziua! ma confrunt si eu de vreo luna cu urmatoarea problema: mai nou, la mine, angajatorii trec in cim la functie "vanzator-gestionar". eu am incercat sa ... (vezi toată discuția)
Concediere abuziva - dosar instanta Andreiiug Andreiiug Buna ziua. As dori sa stiu ce sanse am daca ajung in instanta pe urmatoarea speta: (pot oferi mai multe informatii in privat): Pe 01.09.2018 am fost trecut ... (vezi toată discuția)
Cum e corect? Posidonia Posidonia Sunt inspector HR la o autoritate nationala.Am primit o Decizie prin care primesc integral atributiile unui post ramas vacant la Administrativ, care implica si ... (vezi toată discuția)