Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gestiune

Am un angajat cu calificare de mecanic, si vreau sa-i dau in primire o gestiune:
- trebuie sa-i schimb functie (adica sa-l fac gestionar) sau
- pot sa-l las pe functia de mecanic, ( bineinteles cu semnarea documentelor de luare in primire a gestiunii respective)

Multumesc
Va avea si atributii de mecanic ?
Sau un contract de mandat la notariat, prin care il delegati ca imputernicit?
Sau, act aditional la contractul de munca, prin care se modifica prin adaugare atributiile de serviciu.
Puteti sa ii lasati contractul in pace, ca vechime si incadrare, facand f simpu un act aditional cuprinzator in care adaugati modificarile, salariale sau pe codul COR.
Deocamdata inca nu s-a stabilit cert, dar sa zicem ca da
In acest caz, doar i va modifica fisa postului plus emiterea documentelor de predare-primire gestiune.
Multumesc de ajutor