Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort in Franta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort in Franta

Buna ziua vreau sa divortez de soț suntem amândoi cetățeni romani dar trăim in franta de 10 ani avem 2 copii unul de 14 ani și un bebe de 9 luni Menționez ca doar soțul lucrează cu acte eu stau cu copii acasă exista riscul ca copii sa rămână cu tatăl dacă eu nu lucrez???si ce pasi ar trebuii sa urmez pentru a demara divorțul?va mulțumesc pentru răspuns
Buna seara,
Daca doriti sa divortati in Franta, intrebati avocati francezi.
Exista avocati romani care profeseaza in Franta cautati pe net si solicitati o consultatie.La intrebare va poate raspunde doar cineva specializat în legislația respectiva.