Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amendă lipsă rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amendă lipsă rovinieta

Bună ziua! Am primit azi (30 sept) prin poștă, o amendă pentru că am circulat fără rovinieta in data de 1 Iulie. Mi-am dat seama că am uitat pur și simplu să cumpăr rovinieta! Eu am circulat de atunci zilnic in aceleași condiții, până azi! La ce mă pot aștepta, să primesc câte o amendă pentru fiecare din cele 90 de zile câte au trecut de la prima?? Mulțumesc!
Buna ziua!
Teoretic, da, va puteti astepta la asa ceva.
Practic, este foarte putin probabil.
Si teoretic si practic nu, este aceeasi contraventie in fapt. Platiti amenda si cumparati-va rovinieta.