avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc

Buna ziua! Daca am lucrate 12 luni într-un stat membru UE,pot depune pentru CCC in Romania? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:22, 2 Octombrie 2019
Ce insemana CCC?
CCC=concediul pentru creșterea copilului
15dari a scris:

Buna ziua! Daca am lucrate 12 luni într-un stat membru UE,pot depune pentru CCC in Romania? Va multumesc



In speta, nu puteti obtine indemnizatia pentru CCC in tara.

Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Ultima modificare: Miercuri, 2 Octombrie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul crestere copil daca am muncit in anglia Miruk Miruk Buna ziua, De patru ani si jumatate muncesc in Anglia cu contract de munca. Sunt insarcinata in primul trimestru, data nasterii, 16 sept 2019. Din mai multe ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil-venituri strainatate vincze vincze Buna ziua. Va deranjez cu o situatie mai deosebita, si anume, lucrez pe teritoriul unei tari membre UE cu contract individual de munca de peste 3 ani iar de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil dupa ce am lucrat in strainatate elenaborta elenaborta Buna ziua, Ma intereseaza sa aflu cateva informatii in legatura cu situatia in care ma aflu. As aprecia foarte mult un raspuns care sa ma poata ajuta pentru ... (vezi toată discuția)