Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc

Buna ziua! Daca am lucrate 12 luni într-un stat membru UE,pot depune pentru CCC in Romania? Va multumesc
Ce insemana CCC?
CCC=concediul pentru creșterea copilului
15dari a scris:

Buna ziua! Daca am lucrate 12 luni într-un stat membru UE,pot depune pentru CCC in Romania? Va multumesc

In speta, nu puteti obtine indemnizatia pentru CCC in tara.

Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Cornel Vasile, Consilier juridic