Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... incheierea urmarii penale
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

incheierea urmarii penale

Am primit un act de la judecator prin care mi-a adus la cunostinta ca a incheiat urmarirea penala si mi-a dat amenda administrativa.
intrebarea mea ce trebuie sa fac acum?
Buna ziua !
Trebuie sa platiti amenda administrativa la organul fiscal al administratiei publice locale si sa trimiteti dovada de plata a acesteia instantei care a stabilit- o .