Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum dovedesc că am deținut un imobil și câți bani ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum dovedesc că am deținut un imobil și câți bani am obținut la vânzarea lui? Am pierdut actele

Buna seara Am deținut o garsoniera la Onești prin 1997 pe care am vândut o .Nu mai am actele garsonierei și nici dovada că am vândut o și câți bani am luat pe ia .Mi-ar trebui sa dovedesc într-un proces că am avut o sumă de bani când am cumpărat un apartament in Iași în 2000 Va mulțumesc anticipat.
Manuela Rășină, administrator
Cel mai simplu, puteti obtine un duplicat de la notarul la care ati incheiat tranzactia. Daca nu mai stiti care este acesta, adresati-va Camerei Notarilor.

Apoi, mai este cartea funciara etc.
Dovada ca ati detinut imobilul obtineti de la autoritatea fiscala responsabila
Dovada ca ati instrainat imobilul obtineti de la notarul care a incheiat formalitatile de tranzactonare drept de proprietate bun imobil