avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Anulare raport psihosocial
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Anulare raport psihosocial

Unde se anuleaza raportul psihosocial?
Care sunt pasii pentru anularea raportului?
Se poate anula prin legea contenciosului administrativ?
Cel mai recent răspuns: Martonze , utilizator 22:34, 4 Octombrie 2019
Aveţi dovezi palpabile că în redactarea Anchetei, s-au strecurat erori sau a fost întocmită cu reavoinţă?
Dacă DA şi nu au trecut 30 de zile, scrieţi o contestaţie adresată directorului Autorităţii Tutelare şi mergeţi şi în audienţă, prezentaţi dovezile. Teoretic, cei care întocmesc Ancheta sunt funcţionari publici şi ar trebui să se poată anula în contencios administrativ, cu condiţia să existe anterior contestaţia depusă la instituţia care a emis actul ce se cere anulat şi să fi fost refuzat sau să nu fi primit răspunsul de acolo în termen de 30 de zile.
Ultima modificare: Vineri, 4 Octombrie 2019
Martonze, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ancheta psihosociala - anulare act administrativ. va rog sa-mi ... mass mass Ancheta psihosociala - Anulare act administrativ. Va rog sa-mi spuneti daca ancheta psihosociala poate fi revocata in materia Contencios Administrativ - ... (vezi toată discuția)
Ancheta sociala CosminaBby CosminaBby Bună ziua, sunt în divorț cu soțul meu, am avut proces separat pt penise alimentara. Acum 2 săptămâni sa făcut ancheta sociala, dar în ancheta lui ... (vezi toată discuția)
Pasii divortului cu un minor la mijloc ContSters207973 ContSters207973 Buna seara. Tot caut informatii pe net dar nimic nu ma lamureste. Pe scurt:nu ne mai intelegem,am decis sa divortam la tribunal deoarece nu ne permitem nici ... (vezi toată discuția)