Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Anulare raport psihosocial
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Anulare raport psihosocial

Unde se anuleaza raportul psihosocial?
Care sunt pasii pentru anularea raportului?
Se poate anula prin legea contenciosului administrativ?
Aveţi dovezi palpabile că în redactarea Anchetei, s-au strecurat erori sau a fost întocmită cu reavoinţă?
Dacă DA şi nu au trecut 30 de zile, scrieţi o contestaţie adresată directorului Autorităţii Tutelare şi mergeţi şi în audienţă, prezentaţi dovezile. Teoretic, cei care întocmesc Ancheta sunt funcţionari publici şi ar trebui să se poată anula în contencios administrativ, cu condiţia să existe anterior contestaţia depusă la instituţia care a emis actul ce se cere anulat şi să fi fost refuzat sau să nu fi primit răspunsul de acolo în termen de 30 de zile.
Martonze, utilizator