avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozitul pe teren arabil si casa cumparate cu drept ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozitul pe teren arabil si casa cumparate cu drept de uzufruct viager

Cine trebuie sa plateasca impozitul pe teren arabil si casa cumparate cu drept de uzufruct viager pentru vanzator?
Cel mai recent răspuns: george_tax2005 , utilizator 12:28, 18 Octombrie 2006
impozitul il achita nudul proprietar!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Uzufructuar versus proprietar F1PAR2 F1PAR2 Acu ceva ani am cumparat o pasune, vanzatoarea pastrand uzufructul viager. Uzufructuara nu a respectat categoria de folosinta a pasunii si acum pe acel teren ... (vezi toată discuția)
Cui revine dreptul sa plateasca impozitul in la c.v.c. cu clauza de uzufruct viager vatamanu vasile vatamanu vasile am cumparat un teren cu clauza de uzufruct viager va rog sa-mi spune-ti cine trebuie LEGAL sa plateasca impozitul pe teren atata timp cat nu s-a specificat in ... (vezi toată discuția)
Dreptul de uzufruct deiutzat deiutzat Sotul meu, a cumparat de la tatal sau jumate din casa cu contract de vanzare cumparare in care tatal lui isi rezerva dreptul de uzufruct viager.Este o parte ... (vezi toată discuția)