Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare proprietar auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare proprietar auto

Buna ziua! In ce conditii poate fi schimbat proprietarul unui autoturism sh intre rude de gradul 1? Tatal este actualul proprietar si doreste sa treaca autoturismul pe numele fiului. Care sunt demersurile? Multumesc
Bună ziua,

Nu contează rudenia. Se face contract de vânzare-cumpărare sau contract de donație și s eumreză demersurile legale pentru inregistrare (finante, politie) Cel mai ușor e să faceți contract de vânzare-cumpărare pe o sumă modică