Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare produs nesatisfacator
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare produs nesatisfacator

Am cumparat un uscator - ondulator de par care nu este defect (am facut proba la magazin) insa nici nu isi face treaba asa cum scrie pe cutie (ceea ce n-am observat decat acasa). As vrea sa stiu daca exista o baza legala pentru a-l returna. Nu l-am comandat de pe internet ci l-am luat direct din magazin. Am pastrat cutia si toate accesoriile si hartiile.

Va multumesc anticipat!
Immalee, utilizator
Ar trebui sa aveti un certificat de conformitate si garantie, de acolo puteti afla termenul de garantie si adresa firmei care asigura reparatia aparatelor.In cazul in care este vorba de un defect de fabricatie incercati prima data sa schimbati aparatul in magazinul de unde ati cumparat. Sper sa aveti bonul de casa.