Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare produs in magazin
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare produs in magazin

Am cumparat ieri o casca bluetooth care nu e defecta dar nu are calitatea necesara a sunetului. Am cutia de hartie un pic deteriorata, restul e impecabil, bonul de cumparare, nu am garantie la el. Pot returna produsul sa primesc banii sau (as prefera) sa iau aceeasi marca de produs, mai scump si sa platesc diferenta? Multumesc!
mergeti la magazin si intrebati, tine doar de politica magazinului. Cf legii, nu sunt obligati sa accepte.