Forum Discuţii juridice Executare silită Datorii la fisc, incapacitate de plata.
Discuție deschisă în Executare silită

Datorii la fisc, incapacitate de plata.

Am datorii la impozitul casei de 1300 lei, impozit neplatit de 15 ani. Nu am nici un venit, sint vaduva, iar proprietatea apartine de drept rudelor sotului decedat. Am primit notificare ca voi fi actionata in instanta. Ce este de facut?
Daca dreptul de proprietate nu va apartine, iar acest lucru este intabulat in cartea funciara a imobilului, nu puteti fi urmarita pentru sumele datorate cu titlu de impozit.

Sotul a fost proprietar al imobilului, s-a dezbatut succesiunea dupa decesul acestuia?