Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Parcarea in supermarket
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Parcarea in supermarket

Am parcat mașina în parcarea supermarket peny Targoviste, am gasit roata blocată cu un dispozitiv gen caracatiță, si ea un bilețel în parbriz cu un nr de tel. Mentionez ca nu am parcat în locurile pentru handicapați sau sa blochez parcarea sau in locul unde sunt hidranti. Nu era nici un semn sau indicator care sa imi interzică parcarea. Am sunat ă venit un gras cu foarte foarte mult tupeu, si mi-a cerut 100 lei. Ne am certat putin si nu am vrut să dau bani. Caracatiță era prost pusă nu era strânsă pe roata. Am tras putin de ea si a ieșit. Sa strâmbă putin, a rămas acolo lângă paznic sau ce era. Intrabarea: Ce pot păți? Mulțumesc.
Nimic.
Dar de stiut, daca locurile nu-s marcate de parcare, are tot dreptul sa va blocheze.