Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declarație
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declarație

Bună ziua,
De curând mi-am deschis un pfa pentru a putea colabora cu o firmă din America. Ofer servicii suport,adică ma ocup de ofertare către alte firme. Aș putea să-i tarifez, având în vedere că întârzie să-mi trimită de muncă? Am înțeles că trebuie să depun o declarație în 30 zile de la deschiderea firmei și aș dori să știu care e aceasta?
Mulțumesc,
E vorba de declaratia unica depusa pe spatiul privat virtual in care treceti valorile estimate a le realiza in acest an pentru venituri incasate si cheltuieli platite pe pfa.
Ati putea să-i tarifati daca e trecut asa ceva in contractul dintre parti.