Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Infiintare poprire
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Infiintare poprire

Buna dimineata!
Reprezint o societate comerciala si am primit o adresa de infiintare a unei popriri pe numele unui angajat care insa este are CIM-ul suspendat pe o perioada de 6 luni, deci salariul nu se plateste in aceasta perioada. Cum pot proceda legal cu aceasta adresa? Va multumesc mult!
Anunțați în scris executorul judecătoresc, și precizați că debitorul este în concediu fără plată până în data de, luna și anul. Dacă nu-l notificați pe executor, riscați să fiți dat în judecată pentru validarea popririi.