Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire familie fara copii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire familie fara copii

Am o situatie foarte delicata legata de o mostenire. Sunt mai multe detalii dar incep cu ce este dupa parerea mea cel mai important. Ambii soti sunt decedati dar in timpul vietii ei si-au facut testament unul, celuilalt, in caz de deces. Mai are cineva dreptul la mostenire dintre rudele lor? Va multumesc !
In afara de descendenți (copii, nepoți, stranepoti etc) și părinți, nu.
Deci, nu frati...nepoti de la frati....sau alte rude...?
Ei nu au avut copii.
carmen.elena84, utilizator
Nu.