Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Procedura de insolvență
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Procedura de insolvență

O firma de comerț, care nu mai are activitate din 2014, pe motiv că ea nu a reușit să obțină profit și a fost în pierdere continua și care a rămas cu datorii la un nivel de 4000 de lei la bugetul statului, pentru a fi închisă, trebuie sa urmeze procedura simplificată de insolvență sau exista alta modalitate de a intra în faliment?
este singura cale " procedura simplificata "
Luați legătura cu un lichidator judiciar, se radiază direct la
Registrul Comerțului, procedura insolvenței se deschide doar dacă datoriile depășesc pragul de 40.000 lei!