avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Construirea unei cladiri fara autorizatie de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Construirea unei cladiri fara autorizatie de constructie

Am o întrebare: dacă vecinul meu a contruit o casa fară autorizaţie de construcţie acum 10-15 ani, mai pot să-l reclam la ITC?
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 15:51, 21 Octombrie 2019
Puteti incerca...Dar se numeste ISC-Inspectoratul de Stat in Constructii.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Excavare in apropierea casei petrutaecaterina petrutaecaterina buna ziua, am si eu o problema: acum 2 zile vecinul meu la sud a venit sa isi demoleze o bucatarie cu excavatorul ,aceasta fiind la o distanta de 30 de cm de ... (vezi toată discuția)
Duplex, acelasi cf, extindere pe orizontala zelpix zelpix Buna Ziua, As dori sa va intreb, 2 familii locuiesc in acelasi duplex, suntem amandoua familii pe cf, avem si cate un garaj lipit de casa.Vecinul doreste sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, unde ma pot adresa sa reclam un vecin care sta la ... NOROCel25 NOROCel25 Buna ziua, Unde ma pot adresa sa reclam un vecin care sta la parterul unui bloc din Bucuresti sector 2 si si-a spart in casa ca sa aibe acces la boxa care a ... (vezi toată discuția)