Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune - terenuri in mai multe localitati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune - terenuri in mai multe localitati

pentru succesiunea dupa tatal meu, care a detinut mici terenuri in baicoi, aricesti- rahtivani si a avut domiciul stabil (casa cu curticica) in plopeni si a decedat in spital la bucuresti, certificatul fiscal (de taxe si impozite ) va fi eliberat de primaria plopeni doar, sau trebuie certificat fiscal si din baicoi si din aricesti?
multumesc mult
Va multumesc mult tuturor, sa va aduca mos Nicolae multe bucurii!
pentru succesiunea dupa tatal meu, care a detinut mici terenuri in baicoi, aricesti- rahtivani si a avut domiciul stabil (casa cu curticica) in plopeni si a decedat in spital la bucuresti, certificatul fiscal (de taxe si impozite ) va fi eliberat de primaria plopeni doar, sau trebuie certificat fiscal si din baicoi si din aricesti?

Colegul @romania inedit v-a indicat , cu exactitate , de unde veti dobandi certificatele fiscale.

Dezbaterea succesiunii , respectiv iesirea din indiviziune va fi efectuata de catre notarul in a carei raza teritoriala e situat bunul de cea mai mare valoare.

Acceptarea expresa a mostenirii poate fi exprimata in fata oricarui notar public.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat