avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune - terenuri in mai multe localitati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune - terenuri in mai multe localitati

pentru succesiunea dupa tatal meu, care a detinut mici terenuri in baicoi, aricesti- rahtivani si a avut domiciul stabil (casa cu curticica) in plopeni si a decedat in spital la bucuresti, certificatul fiscal (de taxe si impozite ) va fi eliberat de primaria plopeni doar, sau trebuie certificat fiscal si din baicoi si din aricesti?
multumesc mult
Va multumesc mult tuturor, sa va aduca mos Nicolae multe bucurii!
pentru succesiunea dupa tatal meu, care a detinut mici terenuri in baicoi, aricesti- rahtivani si a avut domiciul stabil (casa cu curticica) in plopeni si a decedat in spital la bucuresti, certificatul fiscal (de taxe si impozite ) va fi eliberat de primaria plopeni doar, sau trebuie certificat fiscal si din baicoi si din aricesti?


Colegul @romania inedit v-a indicat , cu exactitate , de unde veti dobandi certificatele fiscale.

Dezbaterea succesiunii , respectiv iesirea din indiviziune va fi efectuata de catre notarul in a carei raza teritoriala e situat bunul de cea mai mare valoare.

Acceptarea expresa a mostenirii poate fi exprimata in fata oricarui notar public.
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Decembrie 2009
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune andra carola andra carola buna seara! 1. este adevarat ca succesiunea este gratuita daca se face in termen de 6 luni? care sunt actele necesare deschiderii succesiunii? bunica mea a ... (vezi toată discuția)
Drept civil-mosteniri kajan.barna kajan.barna parintii mei au decedat .tata a decedat 1985 iar mama2008.sunt singuri la parint nu am frati nici surori .deci am mostenit toata averea cum intru in posesia ... (vezi toată discuția)
Succesiune doramincu doramincu Buna ziua! Cum se procedeaza pentru deschiderea succesiunii dupa bunicul meu? Fac urmatoarele precizari: - bunicul a decedat in luna martie 2013; - bunicul ... (vezi toată discuția)