Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... contestatie perchezitie informatica
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

contestatie perchezitie informatica

Buna ziua!
In anul 2016 am fost subiectul unei perchezitii informatice
Anul acesta am observat ca mandatul de perchezitie informatica in momentul efectuarii propriu zise si implicit a intocmirii procesului verbal de perchezitie,era expirat de 1 zi
Nu am observat acest aspect decat dupa camera preliminara si apelul pe camera preliminara
Se mai poate constata nulitatea perchezitiei datorita mandatului expirat,in timpul judecatii,pe fond,pe care o incep curand?
Stima!
Va multumesc frumos pentru timpul acordat Domnule avocat Lascoschi!
o singura intrebare: pentru faptul ca pe apelul la camera preliminara invocand nulitatea perchezitiei informatice facuta in baza mandatului expirat,judecatorul a respins contestatia,ma pot adresa unui organ superior si daca da,acesta este CEDO?
Cu mult respect!
Va puteti adresa la CEDO.