Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie de proprietari

Ce posibilitati am impotriva unei asociatii de proprietari care introduce sau scoate de la intretinere in mod discretionar persoane ?

Mai mult, mi s-a spus sa fac cerere sa scot si din cartea de imobil daca dresc - ceea ce nu este veridic in conformitate cu legea.
|Am facut o cerere in acest sens, si am cerut stampila cu nr de inregistrare, acestia refuzand, administratorul spunand sa ma duc la presedinte si presedintele la administrator, facand in ping pong cu locatarii , ambii sustinand ca stampila este la cel de al 2 lea.
M-am adresat asociatiei, cerand o varianta de raspuns, ceea ce nu am primit dcat verbal, spunandumi-se ,, vi s-a respins cu brio''.
Scris nu am primit nimic.

At fi o solutie Primaria sector 6, pentru ca deja acest comportament sicanatoriu lasa de dorit.

Biscuite otravit, utilizator
Așa admin. am și eu în bloc. Amintiții că este funcționar public și drumul spre Jilava a fost reparat.