avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Arhivare documente
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Arhivare documente

Ma intereseaza si pe mine o Lege, ordonanta unde sa gasesc si eu termenele de arhivare a documentelor.....sa stiu de ex. ca dosarul de facturi se pastreaza 3 ani, cel de contracte atatia ani.....
Va rog sa imi scrieti ca imi trbuie urgent
Multumesc
Cel mai recent răspuns: DANELA , utilizator 22:24, 31 Mai 2006
Exista Legea arhivelor nationale, nr. 16 din 1996, cu modificari. Are in anexa Nomenclator arhivistic s.a.
Cauta pe orice site de legislatie, sau chiar pe Google, daca vrei mai multe informatii.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Regulamentul arhivistic al cec bank s.a. RoloTomassi RoloTomassi Buna, Am incercat sa dau de urma unui depozit la CEC facut de bunicul meu in 1987 (cel de tip \\"depozit pentru achizitionarea unei Dacia 1300\\") si in ... (vezi toată discuția)
Arhivare documente comoserv comoserv Va rog sa mi spuneti pe ce termene trebuie arhivate documentele ce tin de Biroul Resurse sau temeiul legal unde este prevazut lucrul acesta. (vezi toată discuția)
Termen de pastrare documente m2008 m2008 Pentru un cabinet inidividual medicina de familie as vrea sa stiu cat timp trebuie pastrate urmatoarele documente (avand date incepand din anul 2000): -state ... (vezi toată discuția)