Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Arhivare documente
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Arhivare documente

Ma intereseaza si pe mine o Lege, ordonanta unde sa gasesc si eu termenele de arhivare a documentelor.....sa stiu de ex. ca dosarul de facturi se pastreaza 3 ani, cel de contracte atatia ani.....
Va rog sa imi scrieti ca imi trbuie urgent
Multumesc
Exista Legea arhivelor nationale, nr. 16 din 1996, cu modificari. Are in anexa Nomenclator arhivistic s.a.
Cauta pe orice site de legislatie, sau chiar pe Google, daca vrei mai multe informatii.
Succes!