Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... reexaminare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

reexaminare auto

buna ziua...trebuie sa dau reexaminare auto daca am fost depistat in trafic cu o alcolemie de 0.80....mentionez ca mi sa intocmit dosar penal si in momentul de fata inca nu stiu rezulatul probelor la sange....va multumesc.
La probele de sange o sa iasa cam dublu.

In situatii de genul, in majoritate cazurilor permisul se anuleaza, pe langa condamnarea la inchisoare cu suspendare sau amenda penala, ceea ce inseamna ca se va da examen de redobandire, adica mai simplu faceti scoala din nou, sala, traseu.

Rareori se scapa cu amanarea aplicarii pedepsei, caz in care nu se mai anuleaza.

Angajati un avocat.
mariustz, utilizator