Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Certificat medico-legar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Certificat medico-legar

Bună ziua, după cât timp de la emiterea lui expira un certificat medico-legal?
Nu expiră.
Nu expiră. Prin certificatul medico-legal se constată vătămările suferite și modalitatea în care acestea au putut să fie produse, precum și zilele necesare pentru vindecare.
Nu expira certificatul! Însă expira termenul in care puteți face plangere penala pentru lovire - care este de 3 luni!