avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 782 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plângere penală retrasa.Mai poate fi depusa o alta ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plângere penală retrasa.Mai poate fi depusa o alta plangere daca te razgandesti?

Bună ziua, plângerea penală depusă la poliție pentru violență odată retrasă, mai poate fi depusă din nou de către victimă dacă se razganeste?
Ultima modificare: Duminică, 3 Noiembrie 2019
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Cel mai recent răspuns: moldovan clara , utilizator 15:22, 2 Noiembrie 2019
Nu mai poate fi depusă. Dacă mai au loc alte fapte puteți depune plângere pentru acele fapte.
Vă mulțumesc frumos!

Editat de moderator- nu mai citati mesajul anterior/lecturati Regulamentul forumului.
Ultima modificare: Duminică, 3 Noiembrie 2019
MARTA SIMONA PETRE, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost păcălit, în calitate de vânzător, cu 500 de lei și mi s-a scăzut din salariu suma prejudiciului. sunt îndreptățit să fac eu plângere penală? Șefa mea refuză să sesizeze poliția Andrei1112 Andrei1112 Buna ziua, ma aflu in urmatoarea situatie: am absolvit liceul si m-am gasit un loc de munca pe timpul verii la un Mega Image de cartier, neavand niciun fel de ... (vezi toată discuția)
Masluire dosar "lovit cu masina + fuga de la locul accidentului" aldu2222 aldu2222 Buna ziua , scuze daca nu am incadrad corect intrebare ./ voi fi cat se poate te scurt si la obiect , Asta vara tatal meu a fost lovit cu masina de ginerele ... (vezi toată discuția)
Furt din magazin- nu am antecedente penale, prejudiciu recuperat anonymus20 anonymus20 Buna ! As avea o intrebare . In cazul unui furt . Obiectul a fost recuperat si platit , dar ramas al firmei . Politia nu a fost chemata . Exista termen ca in ... (vezi toată discuția)