Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plângere penală retrasa.Mai poate fi depusa o alta ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plângere penală retrasa.Mai poate fi depusa o alta plangere daca te razgandesti?

Bună ziua, plângerea penală depusă la poliție pentru violență odată retrasă, mai poate fi depusă din nou de către victimă dacă se razganeste?
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Nu mai poate fi depusă. Dacă mai au loc alte fapte puteți depune plângere pentru acele fapte.
Vă mulțumesc frumos!

Editat de moderator- nu mai citati mesajul anterior/lecturati Regulamentul forumului.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat