Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum poate obține un contract de munca un cetățean ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum poate obține un contract de munca un cetățean non UE, pe teritoriul României?

Ce trebuie sa facă un cetățean non UE sa fie luat în evidenta în vederea unui contract. Este un loc anume în țara de origine unde poate să-și depună CV-ul, cerere scrisa....... mulțumesc
Sa intrebe la Agentia locala pentru ocuparea fortei de munca daca exista posturi de lucru disponibile in tarile UE.
Sau sa caute agenti de munca ce intermediaza acest lucru ( ofera contracte de munca in UE cetatenilor acelei tari) dar sa se intereseze inainte cat de seriosi* sunt.
Atentie si la avizul de angajare al persoanelor non UE.