Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool la volan 0.54 etilotest / sange 1.00 si 0.80
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool la volan 0.54 etilotest / sange 1.00 si 0.80

Buna ziua!
Am avut si eu un accident fara victime, cu numai pagube materiale in decembrie 2018. Cu avocatul meu am pus o cerere de catre procurorul sa primesc amanarea aplicarea pedepsei. A venit raspunsul dupa cateva saptamni ca a respins (Procuror: "Dispun respingerea solicitarii de incheiere a unui acord ca urmare a recunoasterii vinovatiei formulata de inculpatul ***** ***** ") ... Dupa aia am pr}mit rechizitoriu. Intrebarea este ca daca procurorul a respins mai am sanse la instanta pentru amanarea aplicarea pedepsei?

Nu am avut probleme cu politie niciodata pana acuma...
Cazier curat / fara orice infractiuni pana acuma

Multumesc pentru raspuns!
Depinde de judecator, este posibil dar sansele sunt mici.
Nu-ti face sperante, la alcool e foarte posibil sa obtii condamnare, mai ales ca ai facut accident.
mariustz, utilizator