Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indatoriri suplimentare fara remuneratie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indatoriri suplimentare fara remuneratie

Sunt consilier superior la o primarie de municipiu. Prin Dispozitie de primar a trebuit sa preiau atributiile unui sef de serviciu care s-a imbolnavit. Au trecut 7 luni de atunci si starea acestuia nu s-a ameliorat. Oare chiar nu e posibil sa primesc sporul acestei functii ?
Legea 153/2017
art.30
(3) În perioada în care persoana angajată/numită exercită cu caracter temporar o funcție de conducere, aceasta beneficiază de drepturile salariale aferente funcției de conducere respective.