Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Curiozitate
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Curiozitate

Bunăseara, ma numesc loredana și stau in Italia de 15 ani am o fetița cuvin italian și fetița are doar cetățenie italiana. As vrea sa știu dacă este obligatoriu sa ii fac cetățenie românească va mulțumesc pentru răspuns
Daca dvs aveti cetatenie romana, chiar daca tatal copilului nu are si chiar daca nasterea a avut loc in Italia, copilul are deja cetatenie romana.